PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Damat Bohçası Nasıl Hazırlanır

Rukiye Vural
14.06.2017, 15:00
Konu nişan olunca kız tarafı iseniz akla hemen damat bohçası gelir her ne kadar şehre göre gelenekler degişse de ana hatlar aynıdır.
İşte hayatınızın en güzel heyecanları başlıyor :) Mutluluğa giden yolda heyecanla ilerlerken bir yandan da hazırlıkların telaşı sizi strese sokmasın. Adım adım yapacaklarınızı planlarsanız hiç sıkıntı çekmeden bu günleri mutlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz
Damat bohçası hazırlarken farklı olmak isterseniz ayakkabı kutusundan işe başlayabilirsiniz..
45532
Evdeki herhangi bir ayakkabı kutusunu dönüştürebiliriz. Öncelikle kutumuzu siyah kumaş ve sıcak silikon yardımı ile güzelce kaplıyoruz.(Temiz çalışırsanız köşeler düzgün olacaktır ama olmazsa da üzülmeyin ince kurdale yardımıyla aplik yaparak kumaşın birleşim yerlerini gizleyebilirsiniz )
İkinci adım damatlığımızın gömlek kısmını yapmak. Bunun için beyaz kumaşınızdan üçgen bir parça kesmeniz yeterli olacaktır. Kutunun tam ortasını işaretleyerek üçgen parça için ölçü alıyoruz.
Üçüncü adımda damadın ceketi için saten kurdale ile gömleğin kenarından geçeceğiz. Bu yüzden beyaz üçgen parçanın kenarları kadar uzunlukta 2 adet siyah saten kurdale kesiyoruz.Dördüncü adım dikdörtgen bir kumaşın ortasından minik bir parça kumaş yardımıyla papyonunuzu hazırlıyoruz.

Hepsi hazır olduğunda 2-3-4 numaralı adımlarda yaptıklarımızı sırasıyla yapıştırıyoruz. En son düğmeleri de yapıştırdıktan sonra kutumuz hazır. Bu arada kutunuzun içini de hemen beyaz veya siyah saten kumaş ile içini kaplıyoruz.
Hepinize kolay gelsin .
Bir kaç model de paylaşalım.
4553345534

Rukiye Vural
14.06.2017, 15:09
Ayakkabı kutusunu hazırladık da bohça içinde neler olacak diye düşünüyorsanız hemen sıralayalım
Saten ve pamuklu robdöşambr, pijama takımı
Çorap
Terlik
Parfüm
Özel kutuda Traş seti
Traş makinası
İç çamaşır takımı (atlet, Boxer, Fanila)
Gömlek
Kravat
Kemer – Cüzdan – Anahtarlık Seti (3lü)
Mendil
Ayakkabı
Saat

Rukiye Vural
14.06.2017, 16:06
traş seti örneği
45535

Rukiye Vural
14.06.2017, 16:11