Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası

Konu: İpek Pamuk Çalışmaları..

Urgan ve Jüt ipi çalışmaları

Urganı silikon ile tabak şeklinde silikonladım.
    İsim:  ipek son güncel foto 634.jpg
Görüntüleme: 63
Büyüklük:  50.3 KB (Kilobyte)
    jüt ipini tutkala batırıp, istediğim büyüklükte şişirdiğim balon üzerine dolayıp, kurumasını bekledim. Kuruyunca balonu patlattım. Jüt ipinden dekor için toplarım hazır. İsim:  tabak ve toplar.jpg
Görüntüleme: 100
Büyüklük:  41.3 KB (Kilobyte)

Kavanozdan mumluk yapımı

Yarım kg kavanoz üzerine, şerit halde kestiğim kendir çuvalını silikon ile yapıştırdım ve süsledim.
    İsim:  kavanoz mumluk.jpg
Görüntüleme: 61
Büyüklük:  27.3 KB (Kilobyte)

Atık parfüm şişesinden oda kokusu şişesine..

Parfüm şişesinin üzerine şerit halde kestiğim kendir çuvalını silikon ile yapıştırıp süsledim. içine oda kokusu doldurdum ve çöp şiş koydum Dekoratif oda kokusu şişelerim hazır
    İsim:  oda kokusu.jpg
Görüntüleme: 44
Büyüklük:  27.3 KB (Kilobyte)

soda sisesinden dekoratif minik vazoya :)

Soda sisesi üzerini akrilik boya ile boyadım. dekupaj olarak Davetiye kartındaki deseni kesip kağıtları katlarına ayırıp, kağıdın incelmesini sağladım. yüzeye dekupaj tutkalı ile yapıştırdım vernikledim.
    İsim:  soda sisesi.jpg
Görüntüleme: 57
Büyüklük:  32.3 KB (Kilobyte)

Limon kasaları

Manavdan rica minnet istediğim limon kasalarımı akrilik boya ile boyayıp yazı kelebek stancıl uygulayıp vernikledim. Balkonuma harika bir dekor oldu.
    İsim:  kasa.jpg
Görüntüleme: 59
Büyüklük:  28.0 KB (Kilobyte)

Sehpa Yenileme

Annemin çeyizinden olan 36 Yıllık emektar sehpamızı yenileyip anneme hediye ettim İyi günlerde sağlıcakla kullansın inşallah..
    Malzemeler
    Eski sehpa,Akriliik siyah boya, Akrilik Rich Gökyüzü boya, Mum, zımpara, dekupaj kağıtları, dekupaj tutkalı, cetvel, yazı stancıl ve vernik.
    Yapılışı:
    Fotoğraflar üzerinde tek tek açıkladım
    Sehpanın evrim geçirmiş son hali
    İsim:  1.jpg
Görüntüleme: 30
Büyüklük:  93.6 KB (Kilobyte)
    Sehpanın eski, fakat; Ustam, beni yetiştiren babamın geri dönüştürmek üzere yıpranmış ayak ve kenarlarını yenilemiş, boyamış hali..
    İsim:  2.jpg
Görüntüleme: 22
Büyüklük:  52.6 KB (Kilobyte)
    Sehpa yüzeyine zımpara yaptıktan sonra, siyah akrilik boya ile her tarafını boyadım. Boya kuruyunca Mum ile eskimiş görüntüsü görmek istediğim yerlerini mumladım. mumlama işlemi bitince yüzeyde kalan mum fazlalıklarını bir bez ile aldım.
    İsim:  3.jpg
Görüntüleme: 23
Büyüklük:  93.6 KB (Kilobyte)
    Mumlama işlemi bitince yüzeye siyah renk kapanana kadar bir kaç kat kurumalarını bekleyerek gökyüzü mavi rengi fırça ile sürdüm. Yüzey kuruyunca, sehpa üzerinde parke gibi yanyana tahta görüntüsü vermek amacıyla, belli aralıklarla cizgiler belirledim ve o çizgileri zımpara ile kazıdım.
    İsim:  4.jpg
Görüntüleme: 22
Büyüklük:  92.7 KB (Kilobyte)
    Yüzeyde kullandığım dekupaj çıktıları
    İsim:  5.jpg
Görüntüleme: 25
Büyüklük:  92.7 KB (Kilobyte)
    Yüzeyde tahta görünümlü çizgiler oluşturduktan sonra, dekupaj kağıtlarının kenarlarını çakmak ile yaktım. Yüzeye dekupaj tutkalı ile yapıştırdım. Kalan boşluk ve yazı görmek istediğim yerlere Yazı stancil uyguladım. Vernikledim.
    İsim:  6.jpg
Görüntüleme: 20
Büyüklük:  94.2 KB (Kilobyte)
    25.06.2016

Eski dolap kapağından fotoğraf çercevesine..

Çocukluğumun, anılarımın geçtiği evimizin mutfak dolap kapağından anı çercevem her an gözümün önünde artık..
    Malzemeler:
    Eski dolap kapağı, Akrilik siyah, krem boya, mum, zımpara, karton yada mukavva, kendir çuvalı, jüt ipi, küçük minik mandallar, vernik, silikon, kutu kola kapağı açma halkası.
    Yapılışı:
    fotoğraflar üzerinde açıklıyorum
    Cercevemin son hali, fotoğrafları küçük kareler halinde fotoğrafçıda özel hazırlattırıp takacağım
    Arka zemini ise; önceden cam bulunan boşluk ölçüsünde karton yada mukavva kestim. üzerine kendir çuvalını gerdirip arka kısmına silikon ile yapıştırdım. Üzerine belli aralıklarda ayarladığım çamaşır ipi havasında jüt ipini ayarlayıp, yine arka yüzeyine silikon ile yapıştırdım. Hobi marketlerde bulunan küçük minik mandallar ile fotoğraflarımı çerceveye takacağım

İsim:  1.jpg
Görüntüleme: 24
Büyüklük:  61.0 KB (Kilobyte)
    Cerceveyi zımpara yapıp pürüzleri giderip astar boya atmadan direk eskitme görmek istediğim yerlerine fotoğraftaki gibi siyah boya ile boyadım. boyası kuruyunca sadece siyah boya olan yerleri mumlayıp, mum fazlalığını bez ile silerek giderdim.
    İsim:  2.jpg
Görüntüleme: 19
Büyüklük:  73.0 KB (Kilobyte)
    Siyah boya kapanana kadar ve pürüzsüz yüzey elde edene kadar bir kaç kat ArtDeko krem renk boyayı fırca ile yüzeye sürdüm. Eskitme görmek istediğim yerleri zımpara ile zımparalayıp eskimiş görüntüsü elde ettim.
    İsim:  3.jpg
Görüntüleme: 18
Büyüklük:  58.8 KB (Kilobyte)
    Asmak için askı olarak teneke kutu kola açma halkasını çercevenin arka üst tarafına vida ile sabitledim.
    İsim:  4.jpg
Görüntüleme: 19
Büyüklük:  30.2 KB (Kilobyte)
    10.03.2017
    Konu ipekk tarafından (10.03.2017 Saat 23:57 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)