Sayfa 1/3 123 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Şampuan şişesi / Deterjan Kutuları gibi Plastik Çalışmaları

Şampuan şişesi / Deterjan Kutuları gibi Plastik Çalışmaları

Deterjan kutularını da iyice yıkadıktan sonra içine yiyecek koymamak şartı ile çok güzel dönüşümler yapabiliriz. kesim işlemi dikkatle yapılmalı . Parçaların düzgün birleşebilmesi için.
    Konu Rukiye Vural tarafından (16.09.2014 Saat 10:07 ) değiştirilmiştir.

plastik meyve suyu şişesinden dekoratif obje

öncelikle tamamını kağıt bant ile kaplıyoruz
    silikon tabancası ile ne yapıştırmak istiyorsak yapıştırıyoruz
    bu tür çalışmalarda sürekli boyamak gerekiyor katmanlarda ki farkı ortaya çıkarmak için.

Plastik şişe,tutkal,süsleme malzemeleri ile dekoratif çalışmalar

Alıntı Rukiye Mert Vural Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle tamamını kağıt bant ile kaplıyoruz
    silikon tabancası ile ne yapıştırmak istiyorsak yapıştırıyoruz
    bu tür çalışmalarda sürekli boyamak gerekiyor katmanlarda ki farkı ortaya çıkarmak için.
    Koyu rengin kapatıcılığı ve eskitme tekniğinin asaleti birleşince, plastik antik bi görüntüye kavuşmuş.En kısa zamanda çalışmalıyım.Çorabı al geçir üstüne,bir kaç inci yapıştır,bir köşesine de fiyonk koy,hayır hayır hazır yapışkanlı kağıtlarla kapla çalışmalarının yanındaki fark bu olmalı.

Alıntı Hobisever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koyu rengin kapatıcılığı ve eskitme tekniğinin asaleti birleşince, plastik antik bi görüntüye kavuşmuş.En kısa zamanda çalışmalıyım.Çorabı al geçir üstüne,bir kaç inci yapıştır,bir köşesine de fiyonk koy,hayır hayır hazır yapışkanlı kağıtlarla kapla çalışmalarının yanındaki fark bu olmalı.
    Videoda pasta rölyef kullanıldı ,boyutlandırma için,ben kullanmadım.Düğme,bileklik,kordon kulllandım.Siyah,kahve ve yaldız boya ile eskitme yaptım.Şişe duş jeli şişesi,su tesisatlarından kalan metal bir aparatı şişeye kapak yaptım,üstüne metal bir düğme yapıştırdım.İsim:  SAM_2427.jpg
Görüntüleme: 1166
Büyüklük:  92.5 KB (Kilobyte)İsim:  SAM_2428.jpg
Görüntüleme: 1293
Büyüklük:  88.7 KB (Kilobyte) Videodaki gibi olmadı ancak fena da olmadı,düğmelerin boyası mavi renk görünüyor yeterli olmamış tekrar boyayacağım.Bu çalışmayı yapmamdaki amacım ,plastiğin metal görünüme kavuşması idi ve oldu.Bu acemilik.sonrası daha iyi olacak.
    Konu Hobisever tarafından (27.09.2014 Saat 23:48 ) değiştirilmiştir.

plastik şişe ve çöp poşeti ile şekerlik yapımı

şekerlik

plastik kutuya minyatür çalışması

küçük bir çanta ve sandalye çalışılmış.

Süper olmuş hobisever harika olmuş

yumuşatıcı kutusundan inanılmaz vazo nasıl yapılır

Yer
    Muğla
    Cok hoşuma gitti, bir deneme de ben yapayım dedim. Sampuan kutusunu sivi sabunluk olarak kullanmak üzere tasarladim..

Malzemeler: maskeleme bandi,tutkal, biraz alçı, siyah ve kahverengi akrilik boya, üzeri için gümüş yaldız boya, fırça,süsleme için taş,boncuk, zincir vs. Onları yapıştırmak icin silikon. Islak bir bez. vernik

Önce maskeleme bandiyla kutu kaplanıyor. Bantlarin üzerine tutkal sürülüyor, kuramasi bekleniyor. Üzerine istediginiz gibi boncuklar yapistiriliyor. Boşluk bırakilan yere alciyla katman olusturulup, üzerine yine boncuk,tas vs gömülüyor. Alcinin kuruması icin de bekliyoruz. Ben sabaha kadar beklettim. Alci yoksa belki seramik hamuru da olur. Belki videodaki seramik hamuruydu,ben yanlış yapmış olabilirim. ��

İsim:  PicsArt_1430497877521.jpg
Görüntüleme: 1331
Büyüklük:  72.2 KB (Kilobyte)

İsim:  PicsArt_1430498009986.jpg
Görüntüleme: 1254
Büyüklük:  83.0 KB (Kilobyte)

Sira boyamaya geldi.. önce siyaha boyuyorsunuz hepsini. Eyvah cok kötü oldu diye düşünmeyin, sonrası icin guzel bir zemin oluyor.. ben 1 gün beklettim ama 1 saat de yeterli olur kuruması icin. Onun üzerine kahverengi boya (ben de yoktu, siyahla doreyi karistirdim, cok az da kırmızı ekledim ) sürülüyor ve kuruması beklenmeden ıslak bezle siliniyor. Böylece alttaki siyahla derinlik alıyor.
    O da kurumaya birakiliyor. Üzerine fazla abartmadan yaldiz da sürüyoruz (ben abarttim da, üzerine bir daha kahve gectim ) sonra vernik yapip kurumasini bekliyoruz..
    videoda izlediklerimi yapmaya çalıştım, belki malzemeler farklıdır ama bendeki onuc fena sayılmaz. Hadi bakalım, size de kolay gelsin..

İsim:  PicsArt_1430498129961.jpg
Görüntüleme: 1001
Büyüklük:  86.3 KB (Kilobyte)

İsim:  PicsArt_1430498317611.jpg
Görüntüleme: 1021
Büyüklük:  80.8 KB (Kilobyte)

İsim:  PicsArt_1430498386816.jpg
Görüntüleme: 915
Büyüklük:  77.5 KB (Kilobyte)
    Konu Devrimbenim tarafından (01.05.2015 Saat 18:48 ) değiştirilmiştir.
    iyilik yapamıyorsan, bari kötülük yapma..!!!

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)