6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Kitap Tavsiye

Kitap Tavsiye

Özdemir ASAF / Kırılmadık Bir Şey Kalmadı

Özdemir Asafın Kırılmadık Bir Şey Kalmadıda bir araya getirilen aforizma niteliğindeki etikaları, anı-deneme türünde yazıları ve öyküleri en az şiirleri kadar etkileyici, sıra dışı ve şaşırtıcı.Kim bilir kaç yıllık büyücek bir defter. İçinde aforizma, şiir, öykü taslakları, tasarımları, bir sürü düş ve düşünce kırıntısı. Ben hep öyle yaptım. Şiirlerimin, öykülerimin, aforizmalarımın, günlük notlarımın ayrı defterleri olmadı. Kiminin altına tarih koymuşum, saat bile koyduklarım var

Tavsiye ederim bu kitabı mutlaka okumalısınız. Öyle ekitap falan olmaz basılı kağıttı okumalısınız. Kağıdın teninde gezinmeli parmaklarınız. Koklamalısınız defalarca okumaya doymayacağınızı umuyorum...
    Konu ŞAHESER tarafından (26.11.2015 Saat 14:01 ) değiştirilmiştir.

mutlaka okunması gereken bir kitap bizimki defalarca okunmaktan bu hale geldi siddetle tavsiye ediyorum..

İsim:  20151202_094608.jpg
Görüntüleme: 157
Büyüklük:  84.7 KB (Kilobyte)

Cihad Kök/Tarçın Bakırı

Kendine iyi bak kimsen yok senden başka demiştim ama görüyorum ki boş veremiyorsun hala kırgınlıklarına. Üzülüyorum suratından düşen bin parça ve parçalanmış kalbin, yüzünden düşen sanki aşağıya. Yine saçlarında kırıklar, kalbinde kırgınlıklar. Kıyamam, sil lütfen gözlerinde yaş var. Yine üzdüler değil mi? Belli ki ağlatmışlar da seni. Nasıl da yorgun duruyorsun, o cıvıl-cıvıl halinden eser yok çok solgun görünüyorsun. Hadi yardım et bana şu solgun halinden kurtaralım seni bir an önce. Hem ne allık ne makyaj, sadece tebessüme ihtiyacın var biraz. Hani ne olursa olsun güçlü olacaktık, bir gün bir şeylerin de güzel olacağına inanacaktık. Hem söz vermiştin bana, sahip çıkacaktın sana... Hani çok üzseler bile pes etmek yoktu asla. Pamuk şekeri ister misin? İstersen dondurma da ısmarlayabilirim ama önce bana söz ver, artık bu kadar çok üzülmeyeceksin. Toparlan artık, bir gün mutlaka kapını çalacak nasibinde olan mutluluklar. Ah şu bir türlü kaynamayan kırıklar... İstersen biraz sohbet edelim görüyorum ki konuşmamız gereken şeyler var. Hem bu kez kahve ile birlikte üzümlü kek de var.

(Henüz çıkmamış kitap fakat, oku beni oku beni diye bağıran tanıtım çıkınca karşıma okumadan edemedim yetmedi hadi tavsiye et herkes okusun diyen iç sesimi de ancak buraya not edersem susacağını bildiğimden tavsiye ediyoruz efendim tavsiyeler ne için? dinlenmek için tabikii...
    keyifli okumalar...)

Yer
    ankara
    Geliştiren Anne-Baba
    Doğan Cüceloğlu

"Anne-baba olmak çocuklarımıza verebileceğimiz en büyük armağandır..."

Yetişen her yeni kuşakla birlikte, onları yetiştiren anne-babalardan da beklentiler artıyor. Toplumun gelişmesi için öncelikle ailede demokratik bir yapı kurulması şart. Bunun yolu da, anne ve babaların geçmişten gelen korku kültürü kalıplarından kurtulmaları ve onur eşitliğine inanan sağlıklı gelişmiş bireyler yetiştirmeleri...

Geliştiren Anne-Baba olmak için kendimizi ve çocuğumuzu tanımamız, beklentilerimizi, niyetimizi keşfetmemiz; değerlerimizi ve aile ilişkimizi sağlıklı tutmamız önemli. Bilen, anlayan, seven gözlerle yaşama bakmak kendi elimizde…

Güler yüzlü, sakin, güvenen, hayata, ailesine şükür duygusu içinde bakan bir anne, bir baba olmak çocuklarımıza verebileceğimiz en büyük armağandır. Çocuklar böyle bir armağanı hak ediyorlar.

Çocuğunuz bir kez çocukluk yaşayacak; bu dönemi onunla doya doya yaşayın.

–Doğan Cüceloğlu
    Her ebeveynin mutlaka okuması gereken bir kitap. Çocuk eğitiminde unutulmaması gereken en önemli noktayı yani çocuğun bizim aynamız olduğu gerçeği hatırlatıp, kendimize nasıl çeki-düzen vereceğimiz hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
    İsim:  gelistiren-anne-baba-rgb.jpg
Görüntüleme: 96
Büyüklük:  57.0 KB (Kilobyte)

Yer
    ankara
    Geç otur cancağızım, önce rahat bir nefes al. Çocuğu emziği bırakmakta zorlanan, "kakamı yapmıycammm" diye ağlayan, çocuğu yıkarken banyoyu içeride fil yıkanmışa çeviren tek anne sen değilsin. Arkadaşını ısıran, saç çeken, kızınca iki tokat yapıştıran tek çocuk seninki değil… Neredeyse bütün anneler bunları yaşıyor, aynı yollardan geçiyor. Bunlar çocuğun doğal büyüme sürecinde yaşadığı ve yaşattığı deneyimler.

Şermin Çarkacı'nın Elma Yayınevi'nden çıkan bu yeni kitabını okuduğunuzda, tüm anne babaların ortak dertlerine şahit olacaksınız. Kötü alışkanlıklardan kurtulmak için gerçek hayatta denenmiş tüyoların arkasındaki masallar, çocuklarınızın kötü alışkanlıkları yenmesi için sizlere bir rehber, onlara ise bir örnek olacak…
    Panik yok çocuklar büyür…
    Her şeyden önce empati
    Veeeeeer gazı! Yapabilirsin evet yapabilirsin!
    Sen önce kendine bak, düş çocuğun yakasından

Kitabın arka yüzündeki bu yazı, bana öyle iyi bir ilaç olmuştu ki şimdi diğer kitaplarının peşindeyim.
    İsim:  0000000696809-1.jpg
Görüntüleme: 90
Büyüklük:  79.5 KB (Kilobyte)

Yer
    ankara
    Gerçek hikâyeler kurgudan çok daha tuhaftır, Dr. Gary Small da bunu gayet iyi biliyor. Psikiyatriyle ve insan beyni üstüne çığır açıcı araştırmalarla geçen otuz yıl içinde Dr. Small pek çok şey görmüş. Şimdi ofisinin kapılarını açmaya ve kariyerinin en gizemli, ilginç ve tuhaf hastalarını anlatmaya hazır.

Bu kitap bir psikiyatristin zihnine ve onun giderek gelişim gösteren mesleki yaşamına yapılan aydınlatıcı bir yolculuk. Aynı zamanda bu branşın ve daha önce görülmemiş, tanısı koyulmamış çeşitli akıl hastalıklarının perde arkasına da bir bakış... Kitabı okurken kendinizi, bizi insan yapan şaşırtıcı tuhaflıklar üstüne düşünürken bulacaksınız.

Sıkça komik, kimi zaman trajik ve daima etkileyici Dr. Small, sizleri kariyeri içinde Bostonun kalabalık acil servis koridorlarından başlayıp ülke elitlerinin multimilyon dolarlık kayak localarına dek uzayan bir geziye çıkarıyor. Bu gezi sırasında birbirinden tuhaf gerçek karakterleri anlatırken, bir yandan da esrarengiz histerik körlükle, penisinin küçüldüğüne inanan bir adamla, gizli sürdürülen çifte hayatlarla ve ürkütücü derecede psikotik romantik arzularla baş ediyor. Akıl hocası kendi hastası olduğunda Dr. Smallun kariyeri ve kişisel hayatı tam bir döngüyü tamamlıyor ve Smallun kimsenin zihinsel araştırmanın ötesinde olmadığını anlamasını sağlıyor; kendisinin bile...

Kitabı bir solukta okumama yetmişti arka kapağındaki bu yazı. Psikolojinin önemini ve rahatsız insanların yaşadıklarını daha iyi anlayacaksınız.
    İsim:  1016729_10152134802738485_462725806_n.jpg
Görüntüleme: 79
Büyüklük:  59.3 KB (Kilobyte)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)