5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Günnur Çoban Yıldızı Dönüşümleri

Günnur Çoban Yıldızı Dönüşümleri

Merhabalar. ilk halinin fotoğrafı yok ama eski kahverengi cilalı telefon sehpası yeniledim. Kullandığım malzemeler; cadence parlak yüzey astarı, cadence akrilik ahşap hobi boyası pembe renk, kahverengi tüp yağlıboya, keten yağı, zımpara ve vernik. iyi günler diliyorum herkese.

İsim:  g1.jpg
Görüntüleme: 256
Büyüklük:  52.2 KB (Kilobyte)
    Konu gunnurcoban tarafından (28.11.2015 Saat 00:43 ) değiştirilmiştir.

Annemin, depoda yıllarca atıl duran kahverengi cilalı mermer sehpasını yeniledim. Aslında tam istediğim gibi olmadı ama bu halini de çok sevdim, odamın havası değişti smile ifade simgesi umarım eskitme sevenlere fikir olur. Marshall enamel Ahşap ve metal boyası kullandım. Yaptığım işlemler sırasıyla 1- Marshall enamel sentetik astar 24 saat ara ile 2 kat boyama 2- Marshall enamel boya 24 saat ara ile 2 kat boyama 3- Zımparalama 4- Kahverengi Yağlı boya ile tüm yüzeyi boyama (boyayı akışkan hale getirmek için aktardan aldığımız keten tohumu yağı kullandım ) ve 1 saat bekleme 5- Kahverengi boyayı bez parçası ile dairesel hareketlerle silme ve kuruma süresi 3 gün bekleme.

İsim:  g2.jpg
Görüntüleme: 197
Büyüklük:  57.7 KB (Kilobyte)

İsim:  g3.jpg
Görüntüleme: 166
Büyüklük:  87.7 KB (Kilobyte)
    Konu gunnurcoban tarafından (05.11.2015 Saat 01:39 ) değiştirilmiştir.

sararmış eski şeffaf kristal vazoyu renklendirdim. enamel cam boyası ile turkuaz renge içten boyandı ve verniklendi.

İsim:  gvazo1.jpg
Görüntüleme: 167
Büyüklük:  89.2 KB (Kilobyte)
    Konu gunnurcoban tarafından (05.11.2015 Saat 01:47 ) değiştirilmiştir.

Ben çok beğendim ellerinize sağlık ve aklınıza

çok teşekkür ederim Rukiye hanım, beğenmenize sevindim. yakında başka şeyler paylaşacağım tekrar. bir kaç ay sonra da etamin işlerimi paylaşacağım inşallah.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler