Sayfa 3/3 İlkİlk 123
25 sonuçtan 21 ile 25 arası

Konu: Buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası, küvet, duş teknesi nasıl boyanır?

ADIM ADIM ÇAMAŞIR MAKİNASI BOYAMA VE RESİM TRANSFERİ
    Burada sprey değil, kutu enamel boya kullanılmış.

eminemasal adlı blogtan alıntı.
    Çamaşır makinası nasılmı boyanır?Anlatayım:
    Ne mi yaptım makinama?Onu deştim.Suç aletim bir tornavida.Bir uç bulup başladım boyayı sökmeye,tabakalar halinde sökülünce çok sevindim.Fakat sadece bu kadar başarabildim.İyice zımparaladım.
    İsim:  b2.jpg
Görüntüleme: 2249
Büyüklük:  85.0 KB (Kilobyte)
    Oluklu bir bulaşık süngerini ikiye böldüm.Polisan Matrix Enamelle,önce boyayı söktüğüm kısımları boyadım.

İsim:  b3.jpg
Görüntüleme: 1598
Büyüklük:  74.6 KB (Kilobyte)

Kuruduktan sonra,aynı boyayla birinci kat astarı oluşturdum.Sentetik boya kullanırken kesinlikle boyayı çok ince sürmeliyiz.Yoksa dikey zeminde dalgalanma yapabiliyor.

İsim:  b4.jpg
Görüntüleme: 1492
Büyüklük:  74.2 KB (Kilobyte)

Desenler resim transferi.Kağıtları yapıştırdıktan sonra:Cadance azur mavi ve Folk art beyazı karıştırıp ön kapağı boyadım.

Aslında beni tam bir felaket bekliyor sanıyordum.Çünkü ne kadar dikkat etsemde çiçek desenli kağıtlar boyandı.İki gün sonra ıslak bir süngerle desenleri ıslattım.Tırnağımla boyayı hafifçe çizip bir uç buldum.Sonra kağıtlar kolayca temizlendi.
    Resim transferinde:
    1)Transfer tutkalını,resmin yüzüne bolca sürüyor ve hiç hava kabarcığı kalmayacak şekilde zemine yapıştırıyoruz.
    2)En az 24 saat sonra,bir süngerle ıslatarak tüm kağıdı,hiç hav kalmayıncaya kadar temizliyoruz.
    3)Resmin üzerine koruyucu olarak bir kat daha tutkal sürüyoruz.Vernikliyoruz.Sonuç gerçekten muhteşem oluyor.

İsim:  b5.jpg
Görüntüleme: 1347
Büyüklük:  88.9 KB (Kilobyte)

İsim:  b1.jpg
Görüntüleme: 1317
Büyüklük:  65.0 KB (Kilobyte)

İsim:  b6.jpg
Görüntüleme: 1910
Büyüklük:  52.5 KB (Kilobyte)
    En küçük boy pon pon süngerle de puantiyeleri yaptım.Ben boyadım diye söylemiyorum,muhteşem oldu.Bu gün romantik çamaşır makinam da ilk çamaşırımı da yıkadım.Ee artık beraber yaşlanabiliriz

Bu uygulamada kullanılan transfer tekniği ve diğer tekniklerle ilgili bilgileri şurada bulabilirsiniz: http://www.geridonusumprojeleri.com/...ap-calismalari
    Konu Sevinc tarafından (20.09.2015 Saat 13:26 ) değiştirilmiştir.

Yine ilginç bir örnek:
    Beyaz bir şerit bırakılıp kırmızı sprey enamel boya ile boyanmış. Beyaz şeridin üzerine dantel konularak üzerinden kırmızı sprey boya sıkılmış.
    İsim:  b10.jpg
Görüntüleme: 1321
Büyüklük:  37.2 KB (Kilobyte) İsim:  b11.jpg
Görüntüleme: 1255
Büyüklük:  30.5 KB (Kilobyte) İsim:  b13.jpg
Görüntüleme: 1251
Büyüklük:  30.2 KB (Kilobyte)
    Konu Sevinc tarafından (20.09.2015 Saat 13:37 ) değiştirilmiştir.

siyah elektrik bandıyla yapmışlar
    İsim:  b50.jpg
Görüntüleme: 1298
Büyüklük:  63.5 KB (Kilobyte)

Bu yazımda paylaştığım çalışma hem güzel hem de mantıklı olduğunu söyleyebilirim. Eski buzdolabından ahşap derin dondurucu yapmak için paylaştığım örnek çalışmada aşama aşama yapılışı gösterilmiyor. Fakat fikir olarak paylaştığım bu çalışma sayesinde sizde eskiyen ve atmayı düşündüğünüz buzdolabınızı bu şekilde dondurucuya dönüştürebilirsiniz.

Yapımı oldukça kolay ve pratik olduğu gözüküyor. Buzdolabını ters çevirip yatırmanız gerekiyor. Hemen üstüne ahşaptan kaplama şeklinde buzdolabını kapatabilirsiniz. Sadece kapak kısımlarını ahşaptan yine kapak yaparak çok güzel bir ahşaptan dondurucu yapabilirsiniz.

Eski buzdolabından ahşap derin dondurucu yapmak için paylaştığım resimli anlatımda hem öncesi hem de sonrası bulunuyor. Bu sayede sizde evde eski buzdolabınızı güzel görünüme sahip ahşap derin dondurucu yapabilirsiniz. Şimdi sizleri ahşap derin dondurucu yapmak için değerlendirme projesi olarak resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.
    İsim:  eski-buzdolabindan-ahsap-derin-dondurucu-yapmak (1).jpg
Görüntüleme: 1473
Büyüklük:  86.6 KB (Kilobyte)

Yine bir sprey boya çalışması
    İsim:  Permolit-sprey-boya-renkleri-sprey-boya-ile-buzdolabi-boyama-2018-10-24-768x1152.jpg
Görüntüleme: 272
Büyüklük:  27.0 KB (Kilobyte)
    Malzemeler

Sprey Boya
    Plastik Sprey Astarı
    Toz maskesi
    Maskeleme Bandı
    Eldiven
    Boyama Öncesi Hazırlık

Sprey boya uygulamasına başlamadan önce mümkünse buzdolabınızı açık havada boyamanızı ve maske kullanmanızı öneririz. Eğer dışarıda boyama imkanınız yoksa bir atölyede veya mutfakta olduğu gibi, tüm pencereleri açın ve odanızı havanlandırmaya çalışın.
    Boyama öncesi dolabınız tozlu ise buzdolabınızın ön, yan ve üstleri silmek için nemli bir bez veya mikrofiber bez kullanın; çünkü buzdolabının dış tarafında kalan toz veya kirler boyayı dağıtır ve boyanın kaplama özelliğini engeller.
    Boyama sırasında boyanın bulaşmasını istemediğiniz alanlara maskeleme bandı uygulayabilirsiniz.
    Boyama işlemi öncesi astar veya zımpara uygulayabilirsiniz bu sprey boyanın dolap üzerinde daha iyi tutmasını sağlayacaktır.
    Uygulama

Aynı boyda bulunan stickerları buzdolabınıza yapıştırın.
    Sprey boyayı kullanmadan önce yaklaşık 1-2 dakika boyunca çalkalayın.
    Seçtiğimiz sprey boya ile buzdolabını açıklık kalmayacak şekilde boyayalım.
    25-30 cm mesafeden ince katlar halinde, katlar arasında 20 dakika ara ile 2-3 çapraz katta tatbik edin.
    Boyayı kurumaya bırakalım.
    Yaklaşık 15-20 dakika kurumayı bekledikten sonra ikinci katı boyamaya başlayalım.
    15 dakika sonra boyalı alana dokunabilirsiniz ve 24 saat içinde tam kuruma gerçekleşecektir.
    Daha sonra yavaş yavaş eşsiz bir buzdolabı ortaya çıkarmak için stickerları tek tek çıkaralım
    Yeni buzdolabınız kullanıma hazır güle güle kullanın.
    Kutu iyice çalkalandıktan sonra, 25-30 cm mesafeden ince katlar halinde, katlar arasında 20 dakika ara ile 2-3 çapraz katta tatbik edilir.

Boyama Sonrası

Sprey boyaların hızlı kuruma özellikleri nedeniyle, ikinci kat uygulanmadan önce 15-20 dakika beklemek yeterli olacaktır. Boyayı kurumaya bıraktıktan 15 dakika sonra boyalı alana dokunabilirsiniz ve 24 saat içinde tam kuruma gerçekleşecektir.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)