Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: hayatımızı kolaylaştıran ev aletleri

SÜT TAŞI

İsim:  indir (1).jpg
Görüntüleme: 249
Büyüklük:  2.4 KB (Kilobyte)

hayatımızı kolaylaştıran ev aletlerinden biri.

Görevi süt taşmasını önlemek ve hatta süt kaynarken bizleri sesli olarak ikaz etmek.

Ocak üzerinde kaynayan sütün taşmasının ardından ocağı temizlemek çile olsa gerek, bilen bilir.

İşte bu küçük seramik alet süt kaynadığında ses çıkartarak alarm verir, sütü taşırmaz.

Ayrıca süt yüzeyinde kaymak oluşumunu engeller.

Kullanımı çok basit, süt taşını süt dolu tencere içerisine yatay olarak koymanız yeterli.

O zaten, ne yapması gerektiğini gayet iyi biliyor.

Bu alet kaynama esnasında sesli olarak uyarıyor:

Süt kaynarken başlıyor tıkırtı yapmaya ve kaynadıkça sesi artıyor.

Ocak kısık olarak istediğiniz kadar kaynatıyorsunuz taşma olmuyor.Tavsiye ederim. Hem ucuz hem kullanışlı.

ilk defa gördüm süpermiş

Alıntı Rukiye Vural Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köz makinası
    bizim evde patlıcan genellikle közlenmiş olarak tüketilir başka türlüsü yenmez atılır.Bende mecburen közlenmiş patlıcanla yapılan yemekleri tercih ederim israf olmasın diye.ama ocakta közlemek korkunç sonlanıyordu, her közlemeden sonra bir saat ocak temizlemek çok zor oluyordu.köz tavaları çıkınca pek sevinmiştim işim kolaylaştı diye.şimdi köz makinası buldum süper ocak kirlenmiyor. patlıcan lokum gibi oluyor hemde çok kolay soyuluyor,biberler çok kolay soyuluyor, aynı babannemin kuzinede yaptığı tadı aldım.hatta lutenisia sosu bile onunla yaptım.Çok memnun kaldım tavsiye ederim arkadaşlar süper.

Eklenti 1887
    aaa bu supermis nereden bulunur ki?

evet joybuber harika bir alet ben çok memnunum.geogle köz makinası yazınca çıkıyor bende öyle sipariş verdim
    Konu Rukiye Vural tarafından (18.02.2015 Saat 22:04 ) değiştirilmiştir.

Son gunlerde ben bu süt köpürtücüyle tabiri caizse ask yasiyorum minicik milyoncuklarda bulunan bu karistirici minicik sutu kocaman kopuklu hale getiriyor

İsim:  Photo 08-03-15 21 27 51.jpg
Görüntüleme: 147
Büyüklük:  87.1 KB (Kilobyte)
    Ben zeki doğmuştum, beni eğitim mahvetti..
    Mark Twain.

Çift taraflı tava

Başka tava kullanmaz oldum diyebilirim,her türlü et,balık,tavuk yemeklerini ayrıca patates,havuç vs gibi pişmesi zaman alan sebzeleri hem kısa sürede hem de kendi buharıyla pişiriyor,çok lezzetli yemekler çıkıyor ortaya ve kullanımı da çok pratik. Mutfağım için bugüne kadar aldığım en güzel şeylerden biri,diğeri de bilinen bir markanın düdüklü tenceresi zaten,onda da zamandan tasarruf ve lezzet mükemmel boyutta.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)