Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: hayatımızı kolaylaştıran ev aletleri

Exclamation hayatımızı kolaylaştıran ev aletleri

Köz makinası
    bizim evde patlıcan genellikle közlenmiş olarak tüketilir başka türlüsü yenmez atılır.Bende mecburen közlenmiş patlıcanla yapılan yemekleri tercih ederim israf olmasın diye.ama ocakta közlemek korkunç sonlanıyordu, her közlemeden sonra bir saat ocak temizlemek çok zor oluyordu.köz tavaları çıkınca pek sevinmiştim işim kolaylaştı diye.şimdi köz makinası buldum süper ocak kirlenmiyor. patlıcan lokum gibi oluyor hemde çok kolay soyuluyor,biberler çok kolay soyuluyor, aynı babannemin kuzinede yaptığı tadı aldım.hatta lutenisia sosu bile onunla yaptım.Çok memnun kaldım tavsiye ederim arkadaşlar süper.
    gerçekten yaşamımı kolaylaştıran bir alet oldu.
    İsim:  kozleme.makinasi-650x600.jpg
Görüntüleme: 3158
Büyüklük:  56.0 KB (Kilobyte)
    Konu Rukiye Vural tarafından (16.03.2015 Saat 17:52 ) değiştirilmiştir.

yoğurtçu
    artık evde yoğurt yapmayı bırakmıştım ama margarinler gibi yoğurtlarında son kullanma tarihi olmadığını öğrenince kendi kendimizi zehirlemeye gerek yok diye yeniden yoğurt yapmaya çalıştım. Çalıştım diyorum bir türlü kıvam tutturamıyorum. Şöyle eskiden olduğu gibi taş gibi bir yoğurt yapamadım. başladım araştırmaya herkes nasıl yapıyor ne yapıyor diye. Araştırırken yoğurtcumu buldum gerçekten yoğurtcuymuş. Bana iş bırakmadı. Artık harika yoğurt yapıyorum ben. Zaten eskiden de çok güzel yapardım. n

İsim:  122328163_tn24_0.jpg
Görüntüleme: 1298
Büyüklük:  4.7 KB (Kilobyte)
    Konu Rukiye Vural tarafından (18.09.2014 Saat 13:44 ) değiştirilmiştir.

Yer
    Kocaeli
    Alıntı Rukiye Mert Vural Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yoğurtçu
    artık evde yoğurt yapmayı bırakmıştım ama margarinler gibi yoğurtlarında son kullanma tarihi olmadığını öğrenince kendi kendimizi zehirlemeye gerek yok diye yeniden yoğurt yapmaya çalıştım....Çalıştım diyorum bir türlü kıvam tutturamıyorum...Şöyle eskiden olduğu gibi taş gibi bir yoğurt yapamadım... başladım araştırmaya herkes nasıl yapıyor ne yapıyor diye... Araştırırken yoğurtcumu buldum gerçekten yoğurtcuymuş...Bana iş bırakmadı...Artık harika yoğurt yapıyorum ben...Zaten eskiden de çok güzel yapardım..

İsim:  122328163_tn24_0.jpg
Görüntüleme: 1298
Büyüklük:  4.7 KB (Kilobyte)

Doğru düzgün süt bulmak da zor. Pastörize sütlerle denediniz mi hiç? Pastörize sütle eski usul yoğurt yapma şekliyle denedim. Bir oluyor bir olmuyor.

Alıntı Yolcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru düzgün süt bulmak da zor. Pastörize sütlerle denediniz mi hiç? Pastörize sütle eski usul yoğurt yapma şekliyle denedim. Bir oluyor bir olmuyor.
    pastörize süt kullanmıyorum ben. pastörize edilirken sütten geriye pek bir şey kalmıyor. mahalle sütçüsünden alıp uzun uzun kaynatıyorum.
    Konu Rukiye Vural tarafından (18.09.2014 Saat 13:44 ) değiştirilmiştir.

sebze kurutma makinası

Ben sahilde oturuyorum nane bile kurutamıyorum. araştırırken bunu buldum bu gün ilk denememi yaptım en zor kuruyan domatesten başladım işe.
    İsim:  MAG_2827130.jpg
Görüntüleme: 1252
Büyüklük:  77.4 KB (Kilobyte)

sonuç bu mükemmel. 26 saatte bu hale geldiler. özellikle sahilde oturan arkadaşlar tavsiye ederim alın mutlaka.
    İsim:  20140911_122259.jpg
Görüntüleme: 1252
Büyüklük:  90.6 KB (Kilobyte)
    Konu Rukiye Vural tarafından (18.09.2014 Saat 13:45 ) değiştirilmiştir.

Mikrodalga Fırını İşlerinizi Kolaylaştıracak Şekilde Nasıl Kullanabilirsiniz?

Mikrodalga fırın sayesinde soğan soyarken ve doğrarken artık eskisi gözyaşı dökmeyeceksiniz. Bunun için soğanı soymadan mikrodalgaya koyup 30 saniyeye ayarlayın. Sonra da soğanı çıkarıp kullanın, artık ne soyarken ne de doğrarken gözleriniz yaşarmayacaktır.
    Sarımsak kabuklarını kolayca soymak için dişlere ayırdığınız sarımsağı mikrodalga fırına koyup düşük devirde 15 saniye çalıştırın.
    Balkabağı gibi sert kabuklu kesilmesi çok zor olan kök sebzeleri mikrodalga fırına koyun. Büyüklüğüne göre 2-3 dakika çalıştırın. Kabuk kısmını kolayca kesip dilimleyebilirsiniz.
    Nohut, fasulye gibi kuru bakliyatı ıslatmaya zamanınız yoksa mikrodalga fırın sizi yarım gün suda bekletme sürecinden kurtarır. Bunun için bakliyatı mikrodalga fırına uygun geniş bir kaba koyun ve her bir bardak bakliyat için 3 bardak su ekleyin. Kabın ağzını kapatıp yüksek devirde kaynayana kadar yaklaşık 15 dakika pişirin. Kabı mikrodalgadan çıkarıp 1 saat bekletin. Suyunu süzüp iyice yıkayın. Artık pişirmeye hazırdır.
    Hamur işlerinin mayalanması için oda sıcaklığında en az 1 saat beklemesi gerekir. Mikrodalga fırın bu süreyi 15 dakikaya indirir. 250 ml.lik bir bardak suyu mikrodalganın arka tarafına yerleştirin. Hamuru üzeri plastik kapaklı bir kabın içine koyun. Suyun ön tarafına mikrodalganın ortasındaki tablaya yerleştirip en düşük ayarda 3 dakika çalıştırın. Sonra 3 dakika dinlenmesi için bekletin. Tekrar 3 dakika çalıştırın, 6 dakika dinlenmesi için bekletin. Hamur kabarıp iki katına çıkacaktır.
    Kahverengi şeker sertleşip topaklandıysa mikrodalga fırına uygun bir kaba boşaltın. Üzerini nemli kağıt havlu ile kapatıp 20 saniye çalıştırın. Kontrol edin, gerekiyorsa işlemi tekrarlayın.
    Kurutmak istediginiz nane, fesleğen, maydanoz gibi yeşillikleri tek kat olarak mikrodalga fırına uygun bir tabağa yayın. Üzerini kağıt havlu ile kapatıp mikrodalgayı yüksek devirde 1 dakika çalıştırın. Sonra her seferinde süreyi 20 saniye daha arttırarak nemi gidip, kuruyuncaya kadar birkaç defa çalıştırın.
    Bal zaman içinde şekerlenebilir, kristalleşebilir. Bu normal bir durumdur. Kavanozun kapağını açıp mikrodalgaya yerleştirin. 30-40 saniye çalıştırın. Bal eski haline dönene kadar bu işlemi, her seferinde süreyi kademeli olarak biraz arttırarak tekrarlayın.
    Bayat ekmekleri nemli bir havluya sarıp mikrodalgayı çalıştırır ve süreyi her seferinde 10 saniye arttırarak yenilebilir hale getirebilirsiniz.
    Konu Rukiye Vural tarafından (15.09.2014 Saat 19:12 ) değiştirilmiştir.

İsim:  erasm1_o11969571114097.jpg
Görüntüleme: 1223
Büyüklük:  12.2 KB (Kilobyte) era balık ızgara
    evde balık pişirmek çok kolay ve çok temiz .benim eşim neredeyse her gün balık yiyen bir insan .o nedenle yıllardır mutfağımın en kullanışlı eşyalarından bir tanesi .
    Konu Naime Çolak Işık tarafından (21.09.2014 Saat 06:37 ) değiştirilmiştir.

İsim:  128526900_tn50_0.jpg
Görüntüleme: 1229
Büyüklük:  12.7 KB (Kilobyte) intex 67738 3 katlı şişme yatak

eğer misafiriniz geldiğinde yatak sorununuz varsa yada sizin gideceğiniz yerde sorun olacaksa işte size pratik bir öneri .kendisi 4 dakikada şişen ve işi bitince 4 dakikada havası inen yatması çok rahat hatta üstüne örtü serilince karyoladan farkı kalmayan bir şişme yatak . yanlız alırken fiyatları internetten ve dışardan inceleyin çok farkediyor

İsim:  indir.jpg
Görüntüleme: 1220
Büyüklük:  3.5 KB (Kilobyte) simbo kahve makinesi hem çabuk hem köpüklü kahve yapma imkanı sağlıyor tek parça olduğu için heryere rahatlıkla taşıyıp kullanabiliyorsunuz .seyehatlerde ve tatillerdede vaz geçilmezim .yanlız tam kabarmaya başlarken düğmesini kapatın o kendi taban ısısıyla pişirmeye devam ediyor eğer iyice kabarınca kapatırsanız kahvenizin taşma ihtimali yüksek

ben artık yoğurdumu mini fırında yapıyorum. açık aldığım sütü suyu buharlaşsın diye savura savura kaynatıyorum .serçe parmağımın dayanabileceği sıcaklığa gelince normal mayaladığım yoğurdun kabını ( içi sırlı toprak kabım var ) ağzı açık şekilde fırın soğukken koyup fırının kapağını kapatıyorum ( fırın ısınmıyor kendi halinde dururken ) tam 4 saat bekleyip çıkartıyorum ağzı açık şekilde buzdolabında 24 saate yakın kaşık sokmadan bekletiyorum çok güzel yoğurt oluyor

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)