Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: çılgın dönüşümcülerin öyküleri

çılgın dönüşümcülerin öyküleri

en çılgın dönüşümcüyü seçelim herkes öyküsünü anlatsın bakalım neler oluyor.
    Konu Rukiye Vural tarafından (18.09.2014 Saat 15:06 ) değiştirilmiştir.

Ne kadar çılgınım bilmiyorum bakalım öykülerle birlikte çıkacak ortaya.

Ben size küvetten dönüşüm Nilüfer havuzumun hikayesini anlatayım önce.

Bundan beş yıl önce evimde nilüfer bitkisi olsun istedim. Şimdi nereden bulacağımı bildiğim için edinmek kolay o zaman bilmiyorum araştıra araştıra bahaus da olduğunu duydum. Evdekileri kandırıp götürdüm bahausa, hakikaten vardı ama çok kötü durumdaydılar olsun dedim ben onlara bakar canlandırırım, aldım. birde 50 cm yüksekliğinde bir saksı. üç renk almıştım yerleştirdim bir köşeye bir yıl boyunca 3 çiçek görebildim. Birde çiçekler 3 gün dayanıyor. Ama o kadar güzeller ki suyun üzerinde süzülüyorlar. ne yapsam da daha uzun süre ve daha çok çiçek görsem diye araştırıyorum nilüfer havuzları var hep bahçeye gömülmek üzere düşünülmüş yinede dayanamayıp bir tane aldım ama terasda ki eğim yüzünden düz durduramıyoruz devriliyor saksılar destekledik olmadı. bu arada benim aklıma havuzdan esinlenerek küvet fikri geldi ama yeni küvet almak olmaz. eskiyi nereden bulacağız. Bütün Tuzla'yı gezdim bahçesinde kapısının önünde küvet olan her kapıyı çaldım herkesin küveti kendine lazım. Bilişim dünyasındayız bir de internete bakayım dedim. Kullanılmış küvet arıyorum internette evde herkes bana gülüyor. Zaten bitkiler yüzünden deli muamelesi görmeye başladım. Yapacak bir şey yok arıyoruz.
    Arayan buluyor kartalda kullanılmış küvet ilanı. İlan güzelde kartal da. Küvette tam istediğim gibi köşeli ama kartal da. Ne yapsam nasıl anlatsam da eşimi ikna edip küveti getirtebilsem diye düşünüyorum. Başladım ucundan anlatmaya ben bir küvet buldum . Bulmuş olmam herkesi sevindiriyor. Aylardır başlarının etini yemişim çünkü. Tam da istediğim gibi köşeye yerleştiriliyor. OOO çok güzel hemen alsaydın diyorlar. Ama bir sıkıntısı var. Olsun canım kullanılmış mutlaka bir sıkıntısı olacak.nÖyle değil diyorum küvet kartal da.

Olsun diyor eşim eğer istediğin gibiyse ve hala duruyorsa getirtiriz. Kulaklarıma inanamıyorum ben günlerdir nasıl anlatsam diye düşünüyorum. O hemen getirtelim diyor. canım benim bana sabrettiği için cennetlik bu adam.

Neyse işte bulduğum ilanı gösterdim hemen aradı küvet duruyormuş. klinikte çalışan kızlardan birisinin abisinin doblosu varmış. Oğlum ve o çocuk gidip küveti getirdiler. Akşam küvet terasdaydı. Ben inanamıyorum gidip küveti temizledim hemen. yağmur yağıyor içeri gir diyorlar. Giremem küvet geldi temizlenip hazırlanacak.
    Sabah işe gitmedim oğlumla başladık küveti dönüştürmeye. Önce deliklerini kapadık sıcak silikonla. içine bahçe toprağı taşıyıp. Nilüfer yumrularını yerleştirdik. üzerine 5 cm olacak şekilde çakıl ile kapattık. suyu doldurduk. çok köyü görünüyordu ama ben biliyordu iki gün sonra süper olacak.
    Birinci yıl terasımız mayıstan itibaren renk renk nilüferler ile şenlendi. Hemen hemen hiç nilüfersiz kalmadık. ama yosunlanma oldu. ikinci yıl küvet kaçırınca boşalttık artık herkes yardım ediyor nilüferler çok keyifli hepsi gördüler. Eşim akril ile kapattı delikleri bir daha kaçırmasın diye kızımla ikimiz de yeşile boyadık küveti. Böylece küvet oldu nilüfer havuzu her gün birkaç çiçek açıyor sabah sabah bizi neşelendiriyor. Bazen üçüncü gün koparıp vazoya koyuyoruz miss gibi kokuyor ve üç gün daha dayanıyor. Yaptım bir delilik Kartaldan kullanılmış küvet getirttim. Pişman değilim yine yaparım. Çılgın bir dönüşümcüyüm galiba ama derecesini bilemiyorum.

çalışmalar başladı

İsim:  04032011456.jpg
Görüntüleme: 338
Büyüklük:  38.1 KB (Kilobyte)

iki gün sonra

İsim:  23032011471.jpg
Görüntüleme: 338
Büyüklük:  42.1 KB (Kilobyte)

ilk çiçek

İsim:  10062011710.jpg
Görüntüleme: 327
Büyüklük:  32.4 KB (Kilobyte)

boyama faslı

İsim:  010520121081.jpg
Görüntüleme: 334
Büyüklük:  49.8 KB (Kilobyte)

nilüfer havuzu

İsim:  060620121165.jpg
Görüntüleme: 513
Büyüklük:  53.6 KB (Kilobyte)
    Konu Rukiye Vural tarafından (18.09.2014 Saat 15:13 ) değiştirilmiştir.

Yer
    Denizli
    bence süper olmuş.elinize sağlık

Alıntı ntetik73, Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence süper olmuş.elinize sağlık
    teşekkür ederim epey uğraştırdı ama değdi bence...

Harika olmuş gercektende. ellerinize saglik rukiye hanim. cok begendim.
    Konu Rukiye Vural tarafından (18.09.2014 Saat 15:14 ) değiştirilmiştir.

Yer
    KONYA /ÇUMRA
    Muhteşem olmuş ellerinize yüreğinize sağlık ..Nilüferler o terasta sıkılır yazık onlara karşı tarafta lotus ister onlar vardır bir küvetlik yer daha ..(Aramızda kalsın evdekiler duymasın)

Hikayenizi zevkle ve gülümseyerek okudum.Hayalin peşinden gitmek ne kadar güzel bi eylemdir,hele sonuca ulaşınca .Hayalleriniz devam etsin,kalıcı olsun.

Bravo gerçekten calistiginiz halde uğraşıp basarmissiniz çokta güzel olmus

Çok teşekkür ederim arkadaşlar.sizin hikayelerinizi de bekliyorum eğlenelim biraz da.

Yer
    BOLU
    Azmin neticesi ☺

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler