2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Şalgam suyu Nasıl Yapılır

Şalgam suyu Nasıl Yapılır

İsim:  20171119_192313.jpg
Görüntüleme: 261
Büyüklük:  84.0 KB (Kilobyte)
    Malzemeler
    1kg şalgam
    2 tane kırmızı pancar
    5-6tane havuç
    3/4 tane acı süs biberlerinden (istege bağlı acı seviyorsanız)
    Probiyotik maya
    Çankırı kaya tuzu
    İsim:  cameringo_20171002_130026.jpg
Görüntüleme: 221
Büyüklük:  93.6 KB (Kilobyte)
    İsim:  cameringo_20171002_131236.jpg
Görüntüleme: 180
Büyüklük:  97.2 KB (Kilobyte)İsim:  cameringo_20171002_131236.jpg
Görüntüleme: 180
Büyüklük:  97.2 KB (Kilobyte)
    Hepsini güzelce yıkayıp doğrayıp cam kavanoza dolduruyoruz
    Bir tatlı kaşığıtuz ve bir paket probiyotik mayayı ekleyip üzerine cam kavanoz doluncaya kadar suilave edilir. Üzerine tülbent kapatıp ağzı açık olarak karanlık bir yere bırakılır. Sebzeler batıncaya kadar hergün karıştırılır sonra ağzı tülbent ile kapalı olarak 1 birbuçuk ay beklenir. Süzülüp dolaba kaldırılır. Harika şalgam suyunuz sunuma hazır. Afiyet olsun

Şu an şalgam çıktı daha pancar çıkmadı bir iki aya çıkar. Ben çok sevdiğim için geçen yıldan doğrayıpdondurucuya atmıştım. O yüzden üzerleri buzlu buzlu.

Firdev Maga Şafak isimli üyemizin tarifi
    Selam ben yeniyim.Adananin salgam diyarindanim.Kendiniz dogal olarak şalgaminizi yapabilirsiniz.firindan ekmek hamuru alin bunu kepek ile yogurup 5 lt reye yakin su icinde 10 gun bekletin .Bu dogal maya olup suyu mayaliyor. Üstunden duru suyunu alip cam bir kavonaza koyun.İzine Kirmizi salgam havucu turba benzeyen salgam biraz nohut kaya tuzu kirmizi pancar koyup bir hafta bekletip tuketebilirsiniz artik.Hamurlu suyada devamli tuzve su ekleyip be suyu salgaminiza ilave edin. Yapicak olanlara simdiden afiyet olsun.��

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler