İsim:  FB_IMG_1481192055460.jpg
Görüntüleme: 1114
Büyüklük:  86.5 KB (Kilobyte)
EĞER BU SENE GRİP AŞISI OLMAYI DÜŞÜNEN BİRİNİ TANIYORSANIZ ONA BU YAZIYI OKUTUN!

Şu günler grip aşılarının çok gündemde olduğu ve bu konuda tartışmaların olduğu günler. Bizde olduğu gibi bu tartışmalar her ülkede yapılıyor ve bu konuda yazılar yayınlanıyor. Biz de grip aşıları konusunda çeşitli yönlerden bilgi içeren uzun bir yazının çevirisini yapmaktayız. Bitince bir yazı dizisi olacak. Bu arada Amerika'da 2007'de kurulan ve 1,5 milyon kişiden fazla takipçisi olan "Healthy Holistic Living" sayfasında çıkan bir yazıyı sizler için tercüme ettik.

"Grip aşısı olalım mı olmayalım mı?

Birçok tıp uzmanı; kendinizi ve ailenizi grip aşısından korumanın, gripten korumaktan daha önemli olduğu konusunda hemfikir.

Bir yandan da ilaç endüstrisi, tıp uzmanları ve medya; bizi gribe karşı aşı olmaya ikna etmek için var güçleriyle çalışıyorlar.

Fakat bize tüm hikaye anlatılmıyor. Bizim bilmediğimiz, bize enjekte edilen bu kimyasalların yan etkileri.

Grip aşısının, gripten tehlikeli olduğunu gösteren 11 neden:

1. Aslında, grip aşısı sizi hasta etmekle işe başlar.
Aşı immün sistemi hazırlamaktan ziyade, sadece vücudun virüse karşı hassasiyetinden dolayı tepki verir. Ve kişilerin, aşı olduktan sonra hasta olmaları gerçeği, bağışıklık sisteminin baskılandığını gösterir.

2. Grip aşıları, civa gibi tehlikeli kimyasallar içerirler.
Civa zehirlenmesi, depresyon, hafıza kaybı, kalp-damar hastalıkları ve daha birçok tehlikeli hastalığa sebep olur.

3. Grip aşısı, Alzheimer hastalığına sebep olabilir.
Dr. Hugh Fudenberg tarafından yapılan araştırmada, sürekli grip aşısı yaptıran kişilerde, Alzheimer hastalığına yakalanma riskinin 10 kat daha fazla olduğu gösterilmiştir.

4. Grip aşısı ilaç endüstrisine yıllık milyarlarca dolar para kazandırıyor.

5. Küçük çocukların, grip aşısından gerçekten yarar sağladığını gösterecek yeterli kanıt yok.
Yaşları 6-23 arası değişen, 260.000 çocuğu kapsayan, 51 çalışmada gösterilmiştir ki, grip aşısı plasebodan daha etkili değildir.

6. Sizi zatürre ve diğer bulaşıcı hastalıklara karşı, daha duyarlı bir hale getirir.

Eğer, vücudunuz aşı yapıldığı sırada zaten bir virüsle savaşıyorsa ya da düşük bağışıklıkta çalışıyorsa, grip aşısı sizi daha zor durumlara düşürebilir.

7. Damarlarla ilgili sorunlar
Yapılan araştırmalar, grip aşısının damarda inflamasyonla bağlantılı olabileceğini gösteriyor. Belirtiler; ateş, çene acısı, kas ağrıları; boyunda, üst kolda, omuzlarda ve kalçada acı ve sertlik, baş ağrısı olarak sıralanabilir.

8. Bir yaşın altındaki çocuklar risk altında
Bir yaşın altındaki çocukların narin beyinleri ve merkezi sinir sistemleri bu nörotoksik maruziyete karşı çok savunmasızdır.

9. Narkolepsi (aşırı uyuma hastalığı) riskinde artış
Grip aşısı olduktan sonra narkolepsi geliştiren çocukların durumlarına ilişkin; oniki farklı ülkeden bildirilen düzinelerce rapor var.

Yapılan araştırmalar; grip aşısı yaptıran, özellikle 21 yaş altı genç kişilerde, narkolepsi hastalığına yakalanma riskinin üç kat daha fazla olduğunu gösteriyor.

10. Zayıf bağışıklık cevapları
Aşıların; bağışıklık sisteminin zararlı cevaplar ( örn: otoimmün hastalıklar ) vermesine sebep olabileceğine dair yazılmış binlerce tıp makalesi vardır.

11. Ciddi nörolojik rahatsızlıklar
Aşılarda ciddi nörolojik rahatsızlıklara sebep olabilecek birçok madde vardır. Bunlara örnek olarak, deterjanlar, civa, formaldehit ve canlı virüs suşlarını verebiliriz."

Çevirenin Notu:
Ben yıllardır kortizon tedavisi alıyorum. Kortizon tedavisinin amacı, bağışıklık sistemini baskılamaktır. Yani grip benim için ve benim gibi birçok kişi için normalden daha ağır geçer. Hiç grip aşısı olmadım. Kızıma da yaptırmadım. Yaptığım tek şey Canan Hocamızın söylediği gibi beslenmek ve D vitamini, B12 vitamini seviyelerimi yüksek tutmak. Çok şükür yıllardır hiç grip olmadım.

Çeviri: Hatice Gülay Şehirlioğlu
Sağlıklı Yaşıyoruz İçerik Üretme Grubu

Kaynak : http://www.healthy-holistic-living.c...show.html?t=DM
Saglıklı Yaşıyoruz grubu Facebook sayfasindan alınmıstır.