2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Foruma neden böyle bir bölüm açtım

Foruma neden böyle bir bölüm açtım

İsim:  20170604_190423.jpg
Görüntüleme: 387
Büyüklük:  15.7 KB (Kilobyte)
    Sevgili arkadaşlar yediğimiz tadı güzel besinlerin bize ne kadar zarar verdiğini araştırıp öğrenince foruma böyle bir bölüm açıp deneyimlerimi,yaptıklarımı ve öğrendiklerimi sizinle paylaşmaya karar verdim.
    Hiç bir zaman vazgeçemediğimiz ve besinlerimizin en baş köşesine oturtuğumuz ekmeğin ve un ile yapılan tüm ürünlerin aslında bize ne kadar zarar verdiğini öğrendiğimde çok şaşırmıştım. Bir diabet hastası olarak sık ve az yemem gerektiği günde 2 dilim ekmek yiyebileceğim söylenmiş yaklaşık 8 yıl bu şekilde beslenmiş ve hastalığımın evrelerini yaşamaya devam etmiştim. Nörolojik belirtiler kendini göstermeye başladığında biraz panikledim ama aynı sisteme devam ettim. Ne zaman ki en küçük bir yaram iyileşmemeye başladı ve ayakkabının dokunuşu bile ayaklarımda yara oluşturmaya başladı bende bir arayış başladı. Bu arayış ve araştırmalar sonucu edindİğim kanaat beslenme sistemimin şeker hastalığımı tetiklediği ve ani şeker düşüşlerini yani hipoglisemi ataklarını yaşamamın sebebinin tamamen beslenmemle ilgili olduğunu anladım.
    HATTA BU BESLENME ŞEKLİMİZİN HASTALIĞIN GERÇEK SEBEBLERİNDEN BİRİ OLDUĞUNU ANLADIM...
    Benim için bu aşamada belirtileri geriletmek bir başarı olurdu,zararın neresinden dönersem kar diye düşündüm. Ama aile bireylerim, çocuklarım,torunlarım ve sizler için bir şeyler yapabilirdim, öğrendiklerimi paylaşabilirdim ve böyle bir bölüm açmaya karar verdim. Nasıl sağlıklı besleniriz,sağlıklı beslenmek için ne yapmalıyız,evimizde neleri artık kullanmamalıyız gibi gerekli gördüğüm ve evimde uygulamaya başladığım pek çok şeyi sizinle paylaşmaya karar verdim.
    GDO lu (genetiği değiştirilmiş ürünler) tüm ürünlerden ve fabrikasyon ürünlerden mümkün olduğunca uzaklaşmamız gerektiğini düşünüyorum. Bunları zaman içinde sizlerle paylaşmaya çalışacağım.
    Örnek olarak bir deneyimimi sizinle paylaşmak istiyorum. rafine edilmiş pirincin zararlarını hepimiz biliyoruz ve bunu başka bir yazı ile paylaşacağım şimdi gözlemimi paylaşmak istiyorum. Bende herkes gibi marketten rafine pirinç alıp kullanıyorum hala da çok az olmak kaydıyla kullandığım oluyor.Marketten gelen pirinç torbasında bir kımıldama gördüm ve güneşlendirip ayıklayayım diye bir tepsiye döküp terasa koydum. 3 gün boyunca terasta durdu terasımın tam karşısında ki evin çatısı serçelerle dolu hatta ilk uçuşlarını bizim terasa yapıyorlar bizde kışın kar yağınca onlara yem koyuyuyoruz hemen tüketirler. 3 gün boyunca tepsinin başına bir tane serçe gelmedi. Hayvanlar neyin sağlıklı neyin sağlıksız olduğunu bizden iyi biliyorlar diye düşündüm. Evdeki herkese anlattım eger bu kadar bulgur koymuş olsaydım ilk gün talan ederleri ve ettiklerini de gördüm. Ama rafine edilmiş pirinç o kadar sağlıksız ki bir tek serçe bile gelmedi. Alçaktan uçuş yapıp ne konmuş bakıp gittiler. Tepsinin yanına bile inmediler..
    Yani diyorum ki onlar kendilerini sağlıksız hale getirecek hiç bir şeye dönüp bakmıyorlar ama biz insanlar zararını bile bile tüketmeye devam ediyoruz.
    Bundan sonra burada şeker,un,trans yağlar ve tüm zararlı yiyecekler konusunda bulduklarımı sizinle paylaşacağım. Tabii kaynakları ve bunları bize anlatan hekim arkadaşlarımızın linkleri ile birlikte...
    Konu Rukiye Vural tarafından (04.06.2017 Saat 19:05 ) değiştirilmiştir.

Lütfen arkadaşlar sadece okuyup geçmeyin sizde deneyimlerinizi, bilgilerinizi bizlerle paylaşın. Ancak bu şekilde reklamların bize dayattıklarının hangisi doğru hangisi yanlış anlayabiliriz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)