Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
24 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Mobilyaları yapışkanlı kağıtla kaplama nasıl yapılır?

Üyelerimizden Designby Sivem Grkl'in çalışması:
    İthal bir marka mobilya kaplama aldım, ama dc fix değil., uzun cetvel ve spatula ile purussuz oldu.
    Tezcanlı olduğumdan öncesini çekmeyi unutmuşum , before yazan kisim ile idare ediverin artik ..Eski dolap kulplarim gümüş rengiydi , onlarıda söküp yeniledim
    www.folyosepeti.com dan aldim , indirimdeydi olcusu 45 en 200 cm boy olarak geciyor .Kaplamam gereken yerleri olctum pay da hesap ederek bana 28 metre yetti .Boyadan daha zahmetsiz , kokusu yok en azindan , yiprandiginda sokup yenileniyor ve yuzeye zarar vermiyor, bir cok yapi markette vardi, benim kullandigim beyaz lake gorunumlu olani .En uygun o sitede bulmustum , tam bitmedi zaten firsat buldukca yapabildim , tavsiye eder misiniz derseniz ederim hic sorun yasamadim , ama mobilya koyu renk olunca beyaz biraz grimsi durdu bunu da goz onunde bulundurun derim . koyu zeminleri açık renkle kaplamak isterseniz; DC Fix alirsaniz koyu renk kapanir belki , benim acemiligeme geldi

Bu benimkinin aynısı olan bir mobilya, ilk hali hakkında fikriniz olsun diye
    İsim:  m.jpg
Görüntüleme: 41377
Büyüklük:  93.4 KB (Kilobyte)
    Konu Sevinc tarafından (31.07.2015 Saat 00:21 ) değiştirilmiştir.

Üyelerimizden Hülya Didem Şanram'ın çalışması:

Ben dc fix le mutfak dolabımi kapladim cok güzel oldu. DC Fix yapışkanlı folyo. Bildiklerimizden biraz daha kalın, fon makinasıyla yumuşatıp istediğiniz şekli verebiliyosuniz
    Çok izledim dcfix videolari. Kenarlari fon makinasiyla yumusatip cekerek yapıştırdim. Yumusadiktan sonra daha fazla sertlesiyo yapışkanlı kagit tam oturuyo o zaman.çok basit zevkli oldu.
    Ben 45x2 mt olandan 2 adet aldim. Yarim mt kadar kaldi geriye. standart renklerin (siyah beyaz kirmizi vs) 45 cm, 67.5 cm bide 90 cm olanlari var. Ama mesela benim aldigim pembe nin yoktu.

Kaplama kesinlikle boyamadan cok daha iyi. Dcfix in kaplanabilen alanlarını gördükçe hayret ettim. Koca yatak odami boyayip ziyan ettim 1 ay yeni geçti ama simdiden soyulmalar basladi. Üstüne alıp bende ayni sitede deri görünümlü olan folyodan alıp kaplicam.

DC Fix bayagi kalin. Beyazi da banyoda siyah rafi kapatmak için kullandım hic belli olmuyo. Gardrobu da bi hata ettim boyadim zaten simdi beyaz onu muhtemelen kapatacak da pütürlügu kapatsin diye deri görünümlü olandan alicam, hafif dokuluymuş o.

İsim:  5.jpg
Görüntüleme: 36337
Büyüklük:  33.8 KB (Kilobyte) İsim:  3.jpg
Görüntüleme: 35257
Büyüklük:  35.0 KB (Kilobyte) İsim:  26.jpg
Görüntüleme: 35141
Büyüklük:  63.6 KB (Kilobyte)
    Konu Sevinc tarafından (30.07.2015 Saat 20:26 ) değiştirilmiştir.

Üyelerimizden Saime Genç Çakır'ın çalışması
    Yapışkanlı kağıt ile kapladım ama, tanıdık pazarcıya sipariş etmiştim, kağıdı attım markasını bilemiyorum.
    Üst kısımları ve alttaki ince yerleri de eni kadar kestim yapıştırdım.
    Yapıştırmadan önce camsil sıkıp yapıştırdım, kuru bi bezle de üzerinden bastırarak havasını kenarlara doğru çektim.

Eski hali.............................................. .................................................. .................................Yeni hali:

İsim:  6.jpg
Görüntüleme: 36113
Büyüklük:  89.8 KB (Kilobyte)
    Konu Sevinc tarafından (30.07.2015 Saat 20:24 ) değiştirilmiştir.

Üyelerimizde Elif Altundal'ın çalışması:
    6 yilda gunesten sararan banyo dolabimin kapaginin yeni bembeyaz tertemiz goruntusu.(Cok gercekci beyaz tahta goruntusunde kaplandi) Şu anda ikinci kapagi kapliyorum

DC Fix kullandım. bir kucuk kabarcik bile yok.sirri da şu;cok ama cok yavas bir sekilde elimle yapistira yapistira gidiyorum.yani enine dogru parmaklarimi her surttugumde belki 2 milim anca gidiyorum .alet kullanmiyorum cunku elimle altinda minicik bir tozu bile hissediyorsunuz.bir de isiga dogru yapin ki kusuru var mi gorunsun
    Arkasindaki kagidi da 10-15 cm acarak ilerliyorum.bir anda cok acmayin,hem zor olur hemde yapiskani kirlenebilir

banyo icin aldigim beyaz 90cmx210cm, TV ünitesinin önünde duran folyoyu kullandım banyo dolapları için.

Arkada gordugunuz tv sehpami da komple kapladim Sadece ayaklari ve ustundeki takimi bitmedi henuz ikea nin parlak siyah tv unitesi idi ...tahta rengi de ayni olcude, TV sehpası için kullandım bunu.

İsim:  10.jpg
Görüntüleme: 32613
Büyüklük:  92.3 KB (Kilobyte)
    Konu Sevinc tarafından (30.07.2015 Saat 22:11 ) değiştirilmiştir.

Üyelerimizdeen Selda Emre'nin çalışması:
    mutfağım çok güneş görüyodu, güneş sapsarı yaptı, ben de DC Fix ile kapladım ve böyle oldu
    İsim:  19.jpg
Görüntüleme: 35291
Büyüklük:  84.6 KB (Kilobyte)

İsim:  21.jpg
Görüntüleme: 32155
Büyüklük:  88.0 KB (Kilobyte)
    Konu Sevinc tarafından (30.07.2015 Saat 22:19 ) değiştirilmiştir.

D-C-Fix'in duvarlarda kullanımı:
    Nermin Balci Çakmakçı'nın çalışması:

Duvarlar cok çirkin mavi fayanstı, yapiskanli kağıt kullandım ama milyoncularda satilanlardan değil, su geçirmez olanlardan,sadece tezgah ile birleşim yerlerini silikonladim,temizliği cok kolay ve kalkma kabartma yapmadı.
    sabırlı ve dikkatli yapistirirsaniz, diğerlerine nazaran daha kalın bir malzeme olduğundan fayans birleşim yerleri hiç belli olmuyor

Dolapları solvent bazli boya ile boyadim, kaplama olduğundan zaten zimpara istemiyor, yaklaşık 4 kat sürdüm,ve mutfağımda hangi temizleyiciyi kullanırsam kullanayim zarar vermedi. 2 yıldır kullanıyorum ve en ufak bir deforme olmadı. Kapakları komple sokup rulo ile boyadim. Her katın mutlaka kurumasini bekleyip ardından yeni kat boya attım, cok memnunum.

Mutfağımın eski halinin fotosu yok ama bunun aynısıydı....................................bu yeni hali .................................................. .............bu da kullandığım yapışkanlı folyo
    .................................................. ...................................(dolapların boyanması ve duvarların kaplanması 2 yıl önce yapıldı, 2 yıldır kullanıyorum bu haliyle)
    İsim:  01.jpg
Görüntüleme: 39681
Büyüklük:  99.1 KB (Kilobyte)
    Konu Sevinc tarafından (30.07.2015 Saat 23:46 ) değiştirilmiştir.

DC Fix'in tezgahta uygulanmasına örnek:
    Üyelerimizden Ebru Gülecen Mevsim'in çalışması:

ben meşe dolaplarımı marshall enamel krem rengi boya ile boyadım. tek kat bile yetiyor ama ben iki kat sürdüm.rulo ile boyayın.çok kolay sürülüyor. ne zımpara gerekiyor ne de vernik pırıl pırıl oldu
    kurudukdan sonra tırnakla kazısanız da çıkmıyor asla..

tezgahı koçtaş dan aldığım d-c-fix yapışkanlı kağıtla kapladım.suya dayanıklı.

bu onceki hali.............................................. .................................................. .................................bu da 20 gün önce boyanmış ve kaplanmış olan son hali
    İsim:  0.jpg
Görüntüleme: 34001
Büyüklük:  101.1 KB (Kilobyte)

D-C Fix ile sehpa kaplama örneği:
    Üyelerimizden Gamze Kucur Yıldırım ın çalışması

Ceviz rengi 14 yillik sehpam su anki salonuma uygun hale gelmek icin donusturuldu. bacaklar boya, tablasi dc- fix

Dc- fixin guzel bi ozelligi var, kose donuslerini yaparken sac kurutma makinasyla isitip esnetiyorsunuz, bu sekilde gayet guzel kavriyor donusleri

boya, klasik ahsap hobi boyasi

İsim:  011.jpg
Görüntüleme: 32315
Büyüklük:  29.3 KB (Kilobyte)
    Konu Sevinc tarafından (31.07.2015 Saat 00:51 ) değiştirilmiştir.

Duvarları, dolapları komple kaplama

Desenli yapışkanlı kağıdı sadece beyaz eşyalar için ararsanız Türkiye'de çok var, ancak komple kaplamak için az. Ben tek şurada rastladım:
    http://www.dekorjinal.com/Sticker/Du...723&p=Kategori
    Şu da yabancı bir site: http://www.aliexpress.com/aquarium-l...r_reviews.html

Beyaz eşyalar içinse şuralara bakabilirsiniz, "beyaz eşya sticker" diye aratırsanız daha pek çok siteye rastlayabilirsiniz.
    (Ben görememiş olabilirim, belki aralarında komple duvar için de olan vardır, incelemek lazım)
    http://www.evmanya.com/kategori/803-beyaz-esya-sticker
    http://www.n11.com/dekorasyon-ve-ayd...z-esya-sticker
    http://www.stickerdepo.com/beyaz-esya-sticker.html
    http://www.hepsiburada.com/duvar-stickerlari-c-18021309
    https://www.evidea.com/sticker/c/48

İsim:  012.jpg
Görüntüleme: 41285
Büyüklük:  62.3 KB (Kilobyte) İsim:  013.jpg
Görüntüleme: 32791
Büyüklük:  16.9 KB (Kilobyte)
    resimler alıntıdır.
    Konu Sevinc tarafından (14.09.2015 Saat 21:20 ) değiştirilmiştir.

D-C-Fix ile kaplanmış ekmek dolabı
    Üyelerimizden Tuba Sonışık Çelikel'in çalışması
    İsim:  11.jpg
Görüntüleme: 32307
Büyüklük:  28.4 KB (Kilobyte)
    Konu Sevinc tarafından (14.09.2015 Saat 21:23 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)