PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Quilling kağıtlarını depolama yöntemleri

Devrimbenim
28.03.2015, 13:09
Merhaba quilling severler.. Sizde de kağıt biriktirme hastalığı başladıysa eğer, demektir ki onları nasil düzgün saklarım diye de düşünüyorsunuz..

Nette biraz araştırma yaptım ve onlardan cok tatmin olmadığım için bir de kendim yaptım. Daha iyi bir çözüm bulana kadar beni epey idare eder diye düşünüyorum.

Önce netten alıntılarla bakalım, sonra benim yaptığımın açıklamalarıyla birlikte resimleri yükleyeyim..

18137

18126

18128

18130

18133

18134

18135

18138

18140

18141

18142

18144

18146

Devrimbenim
28.03.2015, 13:27
Şimdi benim yaptığım kutuyu anlatayım. Öncelikle işyerinde bi denemesini yapıp, evde daha büyüğünü yaptim..

Gerekli malzemeler;
kağıdınızın uzunluğuna uygun 1 veya 2 kutu,
onları turturmak icin, bant yada zimba. (Ben ikisini de kullandım,ikincisinde sadece büyük zimbalardan kullandım)
Asetat kağıdı veya röntgen filmleri, o da yoksa kalin karton olabilir. Takvimlerdekini kullanabilirsiniz mesela
Biraz sabir :) bu kadar..

Ilk denenemde kullanılmış asetatlari katlayip birbirine zimbaladim, kantinden aldığım cikolata kutularini da birbirine ekleyip asetatlari kutuya yerleştirdim..

18157
18159

Devrimbenim
28.03.2015, 13:36
Evdekini anlatayım..
Bunu 2 ayakkabı kutusu ve röntgen filmleri kullanarak yaptım.. eğer elinizde yeterli uzunlukta kutu varsa tek kutu yapabilirsiniz.

18174

Iki kutunun da bir kenarlarını açtım, icte kalanin kenar kartonlarini fazlalık yapmasin diye kestim, birbirine zimbaladim. Kapagi da ayni sekilde tutturdum ama onun iki kenarindaki cikintilari da temizledim..

18175

Elimde röntgen filmleri vardi, onlari once ikiye katladim, sonra iki ucu dışa dogru katladim, M şeklini aldi. Diger filmlere uçlarından zimbaladim ve kutuya yerleştirdim..

Hem kağıtları alması kolay, hem renkleri görmesi,hem de yeni kağıt eklemesi.. Eger kağıtlarınız daha kisaysa asetatlarda işinizi görür. Kirtasiyeden 10 tane alsaniz,20 bölümlük bir deponuz olur.(bölümler biraz küçük olur ya da Z gibi katlarsiniz, 2 asetattan 3 bölüm çıkar) en kutuya yerleştirirken bi tarafı kutuya zimbaladim, bi tarafi acik biraktim ki yeni bölümleri ekliyeyim. Acik kismi atacla tutturup devamını getiricem.

18180

Siz de binbir emekle kestiginiz kağıtların düzgün durmasını istiyorsanız, örneklerden kolayınıza geldiği gibi bir depolama yapabilirsiniz. Hatta daha kullanışlı bir yol aklınıza gelirse lütfen paylaşın..
Hadi bakalım, kolay gelsin..