PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gaz sancısı için kimyon çayı tarifi

joyhbuber
06.03.2015, 18:22
size bugün bebeklerinizin gaz sancısı için kimyon çayı tarifini vereceğim öncelikle şunları anlatayım..
çok gazlı bir oğlum vardı.ve yine ilaç kullanmak istemeyen ben döküldüm araştırmaya...birçok ilaç isminden tutun da doğal yöntemlere varana kadar bir dünya yazı okudum.bikere her gaz ilacı her çocuğa yaramıyormuş orda bir anlaşalım.çünkü birinin kesin çözüm dediği şeyi diğeri hiç işe yaramadı diyor...
gelelim doğal yöntemlere..rezene çayı.hem her bebekte,mesela benim oğlumda etki etmedi.hemde en az yarım çay bardağı içirmeniz lazım ki bu hem zor oluyor,hem de okadarcık bebek için anne sütünün dışında fazla bir gıda...bir de muskat var bilenleriniz bilir.tam onda karar kılmıştımki,bir site de ''aman ha!'' başlıklı yazıyı okuyana kadar.içinde uğuşturucu etken madde olduğu için(çok az), bebeklerde bi uyku hali yaptığından anneler gazı geçirdiğini sanıyor.aslında gazın gittiği filan yok yani.çok az da olsa,bebek oldukları için bu madde onları etkiliyor demekki..vesaire heppsini anlatamayacağıma göre,ben en zararsız ve miktar olarak en az olan bu çayı keşfettim.kimyon çayı.birazdan tarifinide yazacağım.bu çayı sabah akşam 1 çay kaşığı vermeniz yeterli.benim oğlumu rahatlatıyordu,gaz çıkarmasına yardımcı oluyordu ve tavsiye ettiğim kişilerde memnun kaldıklarını söylediler.oğlumun 2 buçuk ayına doğru gazı dindi çok şükür.şuan 2 yaşındayız hazırlanışı şöyle;
1 fincan suya yarım çay kaşığı kimyonu atıp 1 taşım kaynatıyosunuz.bardağa alıp kimyonun dibe çökmesini bekliyorsunuz buarada ılıyacak.sabah 1,akşam 1 çay kaşığı bebeğinize veriyorsunuz.kalanını kendiniz için ki sütünüzdeki gazı alsın.bununla birlikte bebeğinize bisiklet hareketide yaptırın.hareketsizlikten çıkaramıyor bebişler gazlarını.bir de ben şöyle yapıyordum..her yemeğime kimyon katıyordum,gaz olacaksada gazı alması için.ama malum her yemeğe yakışmadığı için ben ilk kaşığıma biraz kimyon döker yer,gerisine normal devam ederdim.umarım size de faydası dokunur.geçmiş olsunn

Nurdan Keskin Salim iletisidir.